Pogorzelica - idealna na urlop


Pogorzelica, jest to małe miasto położone w gminie Rewal, w województwie zachodniopomorskim. To jedna z najbardziej wyjątkowych nadmorskich miejscowości. Turyści mogą tu nie tylko wylegiwać się na szerokiej piaszczystej plaży, ale też cieszyć oko przepięknymi krajobrazami.  Na zachodniej stronie Pogorzelicy leży jezioro Liwia Łuża, za to po stronie wschodniej możemy obserwować zarastające jezioro Konarzewo.

Liwia Łuża, to naturalny zbiornik przybrzeżny Bałtyku. Całkowity obszar zbiornika wodnego i jego obrzeża znajdują się w rezerwacie ornitologicznym.  W jeziorze jest zakaz pływania.

Jak przystało na nadmorski kurort, nie brakuje tu jak najbardziej smażalnie ryb, restauracje czy budki z goframi. Równocześnie Pogorzelica, to wspaniałe miasto do przechadzek w naturalnym środowisku przyrody, gdzie można odetchnąć nieskazitelnie świeżym powietrzem.


Pogorzelica - atrakcji tu nie zabraknie



Obowiązkowym punktem w Pogorzelicy, jest zwiedzenie i przejażdżka jedyną w Europie Kolejką Wąskotorową.

Wraz z całą infrastrukturą została ona niedawno odremontowana.  Wyrusza rano z Gryfic i cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica.  Zatrzymuje się w fascynujących miejscach, a parowóz i zabytkowe wagoniki przenoszą turystów w czasie. 

Mówiąc wcześniej o Trzęsaczu należało by tu zostać i zwiedzić pozostałości gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja na klifie, którego historia i legenda są rewelacyjne. Jednak kiedy nie dopisze pogoda, a chcielibyśmy korzystać z wodnych atrakcji, można wybrać się na basen lub do aquaparku. Znajdziemy tu baseny kryte, jak i zewnętrzne.

Pośród ważnych atrakcji są między innymi: wodospady, basen solankowy, gejzery, jak i stanowiska wodne do masaży i jacuzzi.  Najmłodsi najbardziej będą zadowoleni z placu wodnych atrakcji Wodna Dżungla, jak i z dwóch zewnętrznych zjeżdżalni o długości 60 i 130 m. 


 
Najlepsze noclegi tylko w Pogorzelicy


Znajdziecie tu dużo różnych możliwości noclegu pogorzelica.pl , takie jak: apartamenty, hotele, pensjonaty czy domki letniskowe. 
Wszystkie zlokalizowane w pięknym, obejmującym całą miejscowość sosnowym lesie. 

Ci bardziej wymagający urlopowicze jak najbardziej docenią stylowe i nowoczesne wnętrza w apartamentach czy hotelach, jednakże nie brakuję tu również urokliwych miejsc dla turystów lubiących bliskość natury. 

Bez problemu odnajdzie się tu nocleg dla każdego i na każdą kieszeń.

 • "Bardzo klimatyczne miejsce i bardzo fajni ludzie."
  Sebastian
  Google
 • "Miejsce na uboczu, brak tłumów. Dla dzieci plac zabaw. Bardzo przyzwoity obiekt w dobrej cenie. Obsługa przemiła. Do plaży niedaleko, spokojnie i wśród natury."
  Iza
  Booking.com
 • "Las ognisko, parking, grill to jest to."
  Mariusz
  Booking
 • "Miły personel. Rewelacyjna lokalizacja. Sympatyczna atmosfera."
  Asia
  Booking